Září 2011

Deníčkové zápisy 1. září - 29. září 2011

29. září 2011 v 21:54 | Alex Gryffin- Fox |  Deníček lvíčat
Starosti i radosti tak, jak to žádný spisovatel nedokáže vystihnout. V hlavní roli (jak jinak) Lvíčata. :)

Co se dělo 19.-27. září?

26. září 2011 v 19:22 | Sylvians |  Měsíční report
Hlásí se vám "dobrá duše" s malinko zpožděným týdenním reportem. Nejsem zrovna spisovatel a momentálně jsem na tom podobně jak Alex- času málo, práce moc. Navíc jsou to mé asi první zkušenosti s blogem, tak se omlouvám, kdybych něco udělala špatně. Doufám ale, že to nějak zvládnem :)

Co se dělo 12. - 18. září?

19. září 2011 v 4:12 | Alex Gryffin- Fox |  Měsíční report
Nemůžu spát, tak proč toho nevyužít pro poněkud opožděné shrnutí. Týden uběhl jako voda a přinesl sebou mnoho dobrého i zlého. Vypadá to, že nebelvírský blog dostane další ochotnou duši, která by se ráda projevila. Tak doufejme, že jsem jí moc nepostrašila. Tak či tak, novinky čekají. ;)

Proč se nic neděje

18. září 2011 v 21:48 | Alex Gryffin- Fox |  Informační koutek & Změny
Je mi to moc líto, ale vzhledem k neočekávaným situacím (brigáda a nemoc) trošku nestíhám doplňovat nebelvírský blog o nové články do čítárny a reporty. Doufám, že mi to odpustíte, za dva týdny mám odjezd do zahraničí a nemám ani pořádně nic připraveného, takže na blog (bohužel i můj osobní) nezbývá moc času. Jen tak tak stíhám hrádkové úkoly. Určitě se to do konce týdne spraví.

Shrnutí událostí od 1. až 11. září

11. září 2011 v 14:12 | Alex Gryffin- Fox |  Měsíční report
Vítám vás u prvního informačního článku, ve kterém se vám pokusím shrnout to nejdůležitější, co se událo na Hrádku. za poslední týden a kousek. Kdo ještě o něčem ví, nechť mě doplní. Taky nemám oči všude. :)

Deníčkové zápisy z období 23. července - 10. září 2011

10. září 2011 v 10:49 | Alexandra Gryffin- Fox |  Deníček lvíčat
Prázdniny jsou v půlce, ale všichni už se svorně těší, až začnou domácí úkoly a každoroční boj o Školní pohár.

Wizards 101 - magická online hra

8. září 2011 v 12:00 | Alex Gryffin- Fox
Magie na vás číhá na každém kroku a je jen na vás, jak si s ní poradíte. Ve městě se dějí různé divné věci a vy pomocí úkolů zadávanými jednotlivými postavami zjišťujete nové a nové věci o svém světě. Zaměříte se na souboje, vývin svého mazlíčka, zahradničení nebo výrobu předmětů? A nebo na všechno? Nebojte se vstoupit do nového světa a najít si nové přátele.

O Nebelvíru

7. září 2011 v 16:49 | Lilly |  Informační koutek & Změny"Možná tě čeká Nebelvír,
kde mají chrabré srdce;
odvaha, klid a rytířskost
jdou u nich ruku v ruce."


Nebelvír je charakteristický odvahou a statečností svých členů. A podle mne také družností a semknutí v koleji. Jenže zdá se mi, že od zlatých dob Nebelvíru se to poněkud horší. V jedné z mnoha písní Moudrého klobouku se zpívá, že koleje by se ve zlých dobách měly semknout a táhnout za jeden provaz. Jenže to dost dobře nejde, pokud není kolej semknuta ve svém nitru. Takže Lvíčata spojte se! :-)
Zakladatelem koleje byl Godric Nebelvír z Godrikova dolu. Byl prý neuvěřitelně statečný a odvážný, a podle toho si také vybíral žáky, kteří ho měli následovat. A tak to jde vpodstatě až dodnes.
Znak koleje tvoří, jak můžete vidět výše, lev na šarlatovo-zlatém poli. Lev pochopitelně symbolizuje sílu, odvahu a statečnost, tedy vlastnosti, kterých si Godric Nebelvír velice cenil.
Ředitelkou koleje je Zuzabejda, které my Lvíčata musíme poděkovat, protože nám trpí všechny naše vylomeninky :-)
Aktuálními prefektkami jsou Fabulus Girl a Ditka New, kterým také patří velký dík za to, že nám naše vylomeninky nejenom trpí, ale také je s námi tropí a pomáhají vymýšlet.
Dlouhodobou ředitelkou koleje je Minerva McGonagallová, která ale patrně v Nebelvírské věži příliš nepobývá, protože jinak bychom si to asi občas pěkně odskákali.
Nebelvírským duchem je samozřejmě Skorobezhlavý Nick, který má ale radši když se mu říká Sir Nicholas de ... (kdo mi poradí co sem patří?). Skorobezhlavý je proto, že jeho hlavu od úplného oddělení od těla drží jen několik vláken jeho tkáně. Kvůli tomu se také nemůže účastnin Honu bezhlavých rytířů, což ho každoročně rozpálí doběla.
Vstup do Nebelvírské koleje se, jak jistě víte, nachází ve vyklápěcím se obrazu Buclaté dámy v jedně z mnoha Bradavických věží.

(Autor: Lilly, zdroj: hradbradavice)

Deníčkový archiv 3. května 2011 - 15. července 2011

6. září 2011 v 15:31 | Alex Gryffin- Fox |  Deníček lvíčat
Pomalu se blíží čas zkoušek. Ne jenom na Hrádku, ale v životech obyčejných smrtelníků existují přijímací řízení na střední/vysoké školy nebo maturity.

Deníčkový archiv 19. března 2011 - 21. dubna 2011

6. září 2011 v 15:30 | Alex Gryffin- Fox |  Deníček lvíčat
Jaro rozvášnilo mladé lvíčky a všichni se horem pádem svěřovali svému deníčku.