O Nebelvíru

7. září 2011 v 16:49 | Lilly |  Informační koutek & Změny"Možná tě čeká Nebelvír,
kde mají chrabré srdce;
odvaha, klid a rytířskost
jdou u nich ruku v ruce."


Nebelvír je charakteristický odvahou a statečností svých členů. A podle mne také družností a semknutí v koleji. Jenže zdá se mi, že od zlatých dob Nebelvíru se to poněkud horší. V jedné z mnoha písní Moudrého klobouku se zpívá, že koleje by se ve zlých dobách měly semknout a táhnout za jeden provaz. Jenže to dost dobře nejde, pokud není kolej semknuta ve svém nitru. Takže Lvíčata spojte se! :-)
Zakladatelem koleje byl Godric Nebelvír z Godrikova dolu. Byl prý neuvěřitelně statečný a odvážný, a podle toho si také vybíral žáky, kteří ho měli následovat. A tak to jde vpodstatě až dodnes.
Znak koleje tvoří, jak můžete vidět výše, lev na šarlatovo-zlatém poli. Lev pochopitelně symbolizuje sílu, odvahu a statečnost, tedy vlastnosti, kterých si Godric Nebelvír velice cenil.
Ředitelkou koleje je Zuzabejda, které my Lvíčata musíme poděkovat, protože nám trpí všechny naše vylomeninky :-)
Aktuálními prefektkami jsou Fabulus Girl a Ditka New, kterým také patří velký dík za to, že nám naše vylomeninky nejenom trpí, ale také je s námi tropí a pomáhají vymýšlet.
Dlouhodobou ředitelkou koleje je Minerva McGonagallová, která ale patrně v Nebelvírské věži příliš nepobývá, protože jinak bychom si to asi občas pěkně odskákali.
Nebelvírským duchem je samozřejmě Skorobezhlavý Nick, který má ale radši když se mu říká Sir Nicholas de ... (kdo mi poradí co sem patří?). Skorobezhlavý je proto, že jeho hlavu od úplného oddělení od těla drží jen několik vláken jeho tkáně. Kvůli tomu se také nemůže účastnin Honu bezhlavých rytířů, což ho každoročně rozpálí doběla.
Vstup do Nebelvírské koleje se, jak jistě víte, nachází ve vyklápěcím se obrazu Buclaté dámy v jedně z mnoha Bradavických věží.

(Autor: Lilly, zdroj: hradbradavice)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Samara Samara | E-mail | 30. března 2011 v 20:58 | Reagovat

To víš, že poradím :) Sir Nicholas de Mimsy-Porpington ;-)

2 Rozerrab Rozerrab | E-mail | 2. listopadu 2018 v 2:03 | Reagovat

article review
<a href=http://writemyessayhelpcenter.com>write my paper
</a>  write my paper for me in 3 hours
<a href="http://writemyessayhelpcenter.com">paper writing service
</a> - paper help
dissertation project

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.