Wizards 101 - magická online hra

8. září 2011 v 12:00 | Alex Gryffin- Fox
Magie na vás číhá na každém kroku a je jen na vás, jak si s ní poradíte. Ve městě se dějí různé divné věci a vy pomocí úkolů zadávanými jednotlivými postavami zjišťujete nové a nové věci o svém světě. Zaměříte se na souboje, vývin svého mazlíčka, zahradničení nebo výrobu předmětů? A nebo na všechno? Nebojte se vstoupit do nového světa a najít si nové přátele.


Poměrně nová online hra Wizards 101 je primárně určená pro mladší hráče a věkové rozmezí hráčů se pohybuje většinou okolo 10 -13 let. I přesto jsem se já nechala pohltit rozkošnými animacemi, vtipnými detaily a názvy (Boom shroom - vybuchující houba, mozek ve skleničce, květiny nebo dráček). Může to být jeden ze způsobů, jak vyplnit volné chvíle, kdy máte hotové úkoly a není nikdo na popovídání si.

Klady
Za velký klad považuji to, že hra je kompletně v angličtině. Zatím jsem si nevšimla žádné zákeřné gramatiky, ale můžu vám zaručit, že se naučíte spoustu nových slovíček, které se vám budou díky animacím lépe pamatovat. Tím, že hraje mnoho lidí ze zahraničí, si můžete popovídat v cizím jazyce (chybná slova se vám v chatu zobrazí červeně, není třeba se bát, že vám někdo neporozumí). Ale nebojte, nachází se zde hojně i Češi.
Dá se u toho stihnout i mnoho jiných věcí. Já jsem například u soubojů stihla vyžehlit několik košů prádla a uklidit si v pokoji. Nemusíte to brát až tak drasticky jako já, dá se u toho i psát s kamarády nebo si povídat na Hrádku.
Na oficiálních stránkách mají i vlastní komix, také v angličtině, který vás určitě zaujme.

Zápory
V prvních chvílích vás to nejspíš úplně pohltí, tak že nebudete chtít dělat nic jiného. Tohle je, bohužel, jeden ze špatných dopadů každé hry. Je důležité mít nějaké hranice a ty dodržovat. :)
Za návštěvu některých míst (Firecat Alley, Cyclops Lane, Dark Cave...) nebo prémiových funkcí (speciální oblečení, hůlky, registrace v soubojích...) požadují měnu Crowns (Koruny), které se dají získat pouze za peníze. Není to povinné, ale vy nebudete mít možnost takových výhod užívat.

Něco z tamějších poměrů
Při registraci jste na základě zodpovězených otázek přiřazeni k nějaké škole. Pokud ale nejste spokojeni s výběrem, pod ukázkovým videem kouzel představované školy stačí kliknout na tlačítko Choose a different school, kde si podle vlastního výběru můžete školu zvolit.
V našem městečku je sedm základních škol, které jsou si až na jednu školu protikladné. Jedná se o Life x Death school (Život versus Smrt), Ice x Fire school (Led x Oheň), Myth x Storm school (těžko se to překládá, myth znamená mysl x Bouře) a Balance school (Škola rovnováhy), která nemá protějšek.
Každá škola má nějaká speciální kouzla, které ostatní mít nemůžou. Každopádně velmi dobrá je Life school, která může vyléčit životy úplně každému, což se hodí v soubojích.

Hlavní cíle
Primárně plníte úkoly (tzv questy) zadané různými osobami. Postupně se budete prokousávat přes úkoly na Unicorn Way a budete postupovat dále. Cílem je získávat zkušenost (EXP = erperience), prokousávat se na vyšší úrovně a učit se nová kouzla své školy a posléze sekundární či terciální školy.

Vedlejší akvitivty
  • Mazlíček: Cvičíte jej na speciálních hrách, za což dostává zkušenosti na vývin a krmíte jej. n vám na oplátku přidá něco do bojových statistik.
  • Řemeslničení neboli Crafting: Svou první stanici dostanete za splnění úkolů u Eudory Tangletree v lokaci Olde town. Za určitý počet surovin můžete vyrábět. Tímto se vím také otvírá možnost sběru občas se vyskytujícího dřeva (mist wood), houbiček (deep mushroom) nebo zvláštních kamenů ore. Drahokamy se dají nakoupit u postavy hned vedle Eudory. Zbytek musíte posbírat nebo sehnat v Bazaru.
  • Zahradničení: Zasázíte si pár semínek a staráte se o vyrostlou květinku. Některé jsou hrozně vtipné (Boom shroom) a roztomilé (Dandelion).
  • Souboje s příšerami: Když vám doujdou úkoly a vy se mermomocí chcete dostat na další úroveň, stačí si odbýt několik soubojů, za které vždy dostanete zkušenosti a peníze. Občas dostatene svačinku pro mazlíka nebo oblečení.
To je tak okrajově všechno. Pro ilustraci jsem nafotila pár záběrů se svojí postavou, které najdete v galerii.

Zaujala vás tato hra? Možnost registrace je na tomto odkazu -> Registrační stránka
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.