Bylinky3: Druhý úkol

18. října 2011 v 8:00 | Alex Gryffin- Fox |  20 - 30 bodů
Uvažujete o tetování? V tom případě čtěte níže. Dozvíte se mnoho zajímavostí o henně a dokonce se můžete potěšit návrhem na tetování. :)


25 bodů: Alex Gryffin- Fox

1) Popište mi, jak byste henu (barvivo) použili vy - pro jakou příležitost a jaký druh heny.
Asi nikdy jsem se s hennou doopravdy nesetkala a tudíž si nejsem jistá, jak to funguje. Předpokládám, že se dá koupit normálně jako nějaký prášek (od čeho jinak by byl v názvu ten pudr), který se smíchá s nějakou tekutinou (voda, olej (ten asi moc mastí a barva se v něm nerozpustí), aby se s výslednou hmotou šlo vytvářet obrazce na kůži nebo barvit.
Červený pudr by se krom svatebního tetování (i to ale vypadá přenádherně) dal použít i k barvení látek, ostatně jako všechny ostatní druhy. Hnědý pudr je zase vhodný pro tetování (kamarádka si v Egyptě nechala udělat moc hezkého draka) nebo pro bodypainting. Vzhledem k rostlinnému základů je to šetrnější ke kůži, pomineme-li případné alergické reakce.
Henna pudr s bylinkami jako barvivo pro vlasy. Zajímalo by mě, jestli je taková barva trvalá (nesleze ani po savu) nebo se po pár schůzkách s vodou ztratí někde v kanálech. Funguje to vůbec na tmavší vlasy? Přinejhorším bych si našla nějakou mumii a udělala jí fajnou paruku.
Henna pasta mě trochu děsí. Jednak nevím, jak by se dala hmota využít (pravděpodobně nějaké malování, ale kdo ví, jak to vypadá, já osobně bych s tím nic nedokázala vytvořit), jednak se mi moc nepozdává hliníkový obal, který už jistě vyvolá alergii.
Co se mi ale moc nelíbí je míchání s chemikáliemi v případě černé henny. Chápu, že nějak se těch barev docílit musí, ale když si představím, jak mi někdo pod kůži vpichuje spoustu... Vlastně mi cokoliv vpichuje pod kůži. Co mě ale často mate, je modravé zbarvení některých tetování. I v tom je henna? Já dost pochybuju.

2) Najděte mi nějaké lidové (i starší) názvy heny, třeba z Egypta nebo Řecka.
Našla jsem starý anglický název "camphire", "gorintaaku" (Indie, Malajsie, USA), "marudhaani" (jižní Indie, Singapur, Malajsie, Srí Lanka), ale řecký nebo římský...

3) Bonus namalujte mi vlastní nápad na tetovaní henou - nepřijímám obrázky formátu bmp
Mám moc ráda dráčky a podle jednoho obrázku z internetu jsem se snažila něco nakreslit. Obrys je hrozně kostrbatý, ale to je určitě tím, že mi byla hrozná zima (popřípadě touchpadem na notebooku).


Upozornění: Profesorka Radix povolila zveřejňování úkolů z jejích hodin a kontroluje, zda-li někdo nekopíruje.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kleopatra Blood Makedonská Kleopatra Blood Makedonská | 20. října 2011 v 21:32 | Reagovat

Moc pěknej úkol i to tetování ;-)

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:34 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.