Co prozradili noví profesoři 2/2

12. října 2011 v 14:59 | Alex Gryffin- Fox a Julie Lianová |  Co prozradili hradníci
V prvním díle figurovaly dvě nebelvírské slečny Julie Lianová a Elladora Brian Grangerová společně s mrzimorskou Ally Owens Snape a Bell ze Zmijozelu. Dnes nahlédneme pod pokličku u Mii Lovegood, Sabrae Blackové a mě, Alex Gryffin- Fox. Odpovědi od Fabulus girl nehledejte, nechtěla odpovídat. :)

Jako první se nám představuje Mia Lovegood...

1. Toužila jsi vždycky po profesorování? Učíš svůj oblíbený předmět? Co jsi cítila, když ti přišla sova? Těšíš se na první hodinu?
V budoucnu bych chtěla vystudovat pedagogickou fakultu a jít učit na střední školu, takže nějaká touha tam přeci jenom je. Konkurz jsem posílala už podruhé a jsem moc ráda, že to nyní vyšlo. Runy jsou můj nejoblíbenější předmět, takže jsem samozřejmě ráda, že mám možnost jej učit jiné. Co jsem cítila, když mi přišla sovka, se snad ani nedá popsat slovy. Byla to úplná euforie radosti a super pocitu, který teda přeju zažít, byla jsem moc moc šťastná a happy a vím, že se to zapíše na místo jednoho z nejhezčích (možná nejhezčí) okamžiků mého studia v Bradavicích. A jestli se těším na první hodinu, to je hodně zbytečná otázka, prý ty první hodiny bývají nejhezčí, tak se to alespoň ověří, ale myslím, že ty hodiny budou hezké pořád.

2. Našel se někdo, kdo by ti chtěl zkazit radost, protože na něj se nedostalo?
Ne, nenašel a jsem za to moc ráda. Mám pár kamarádů, které lituju, že jim to nevyšlo, ale držím jim palce na příští konkurz a moc je zdravím.

3. Jak se tváříš na velké množství kopírovaných textů? Překvapilo tě to?
Popravdě řečeno, když se na to dívám z odstupu, tak si říkám, že mě to mohlo napadnout. Kopíruje se v domácích úkolech, seminářích a všem, že vlastně neexistuje důvod, proč by někdo nekopíroval i při konkurzu. Je mi z toho trochu špatně, když vidím, že si někdo neudělal tu práci (která mě moc bavila) a okopíroval to. A přijde mi hodně naivní, aby si dotyčné osoby myslely, že mohou uspět. Je z toho dobře vidět, jak kdo o to místo doopravdy stál. Ale v prvním momentu, kdy se to objevilo na Vývěsce to byl fakt šok, nikdy jsem sama za sebe nemyslela, že bych něco zkopírovala, natož něco tak důležitého.

4. Jaké máš znalosti ohledně svého předmětu? Jsi spíše laik nebo se o danou problematiku zajímáš delší dobu?
O runy se zajím odjakživa. Je to spojeno především s mou oblíbenou zemí a historií, kterou mám ráda. Před pár lety jsem chodila do jakéhosi kroužku o runách, takže něco jsem si odnesla, co si myslím, že vím navíc.

5. Na co se můžou studenti z tvých hodin těšit?
Já bych to nerada říkala takhle dopředu. Ale věřím, že se studenty budu vycházet, že mě budou mít rádi, protože si mohou být jisti tím, že já to k nim budu cítit také. Přeci jenom to bude moje první třída, takže si na ně člověk bude pamatovat. Mám již připravené téma vánoční hodině, které by mělo být opravdu zábavné a zajímavé. Ovšem na co se můžou těšit na stopro? Na super usměvavou a radostnou profesorku.


Sabrae Blacková také nelenila a poskytl krátký rozhovor...

1. Toužila jsi vždycky po profesorování? Učíš svůj oblíbený předmět? Co jsi cítila, když ti přišla sova? Těšíš se na první hodinu?
Po profesorování jsem toužila nejspíš ze všeho nejvíce. Měla jsem jen počáteční strach, abych to zvládala, jelikož jsem teprve ve druhém ročníku. Ale věřím (a už mám i své zkušenosti), že na hrádku se najde spousta lidí, kteří jsou vstřícní a rádi pomůžou. Učím opravdu svůj oblíbený předmět - Věštění. Od dětství se o toto téma zajímám a věnuji se výkladům z různých druhů karet. Když mi přišla sova, ve které stálo, že jsem přijata, byla jsem nejšťastnější . Byla jsem spokojená sama se sebou za dobře vykonanou práci a těšila se, že své zkušenosti předám ostatním studentům. Na první hodinu se velice těším. Už od prvního dne svého přijetí ji plánuji.

2. Našel se někdo, kdo by ti chtěl zkazit radost, protože na něj se nedostalo?
Nevím o nikom, kdo by byl nepřejícný. Věřím, že každý dostal svou šanci a byl spravedlivě ohodnocen.

3. Jak se tváříš na velké množství kopírovaných textů? Překvapilo tě to?
Myslím si, že mě to nepřekvapilo. Je velice jednoduché jen tak něco zkopírovat a ani nad tím nepřemýšlet, ale proč by nás to mělo bavit? Když mě něco baví, dávám do toho vše. Popravdě mě to spíše zklamalo.

4. Jaké máš znalosti ohledně svého předmětu? Jsi spíše laik nebo se o danou problematiku zajímáš delší dobu?
Jak už jsem psala výše, o věštění se zajímám od dětství (už asi osm let) a je to tématika, která mě vždy zajímala a bavila.

5. Na co se můžou studenti v tvých hodin těšit?
Studenti se v mých hodinách mohou těšit na spoustu zábavy, i když věřím, že tupé x-hodinové zírání do křišťálové koule nikoho moc nenadchne, ale hodiny se budu snažit udělat co nejzábavnější a nejzajímavější. A pokud pro věštění máte talent, můžete se těšit, že spolu poodhalíme závoj budoucnosti.


Julča pokládala otázky a já jí odpověděla...

1. Na jaké předměty jsi dělala konkurz a o které místo jsi nejvíc stála?
Konkurz jsem dělala pouze na oba ročníky run a víc jsem si přála dostat první ročník, i přesto, že by chodilo spoustu úkolů, což by pro mě nemuselo být nejlepší kvůli mým vlastní aktivitám. Arielka na začátku roku říkala, že budeme probírat mytologii a ta je mi nejbližší, takže jsem byla ochotná vykašlat se na nějaké věci jen kvůli výuky. Nakonec jsem ale spokojená se třetím ročníkem. Učivo v osnově není náročné a já mám některé jeho položky zpracované, takže nebudu mít problém s psaním výukových hodin. A také budu mít dostatek času na další aktivity (třeba semináře).

2. Proč ses rozhodla stát se profesorem?
Zvažovala jsem to asi čtvrt hodiny než jsem se rozhodla začít psát zadaný výklad na konkurz. Balancovala jsem mezi dvěma věcmi - měla bych vůči studentům jistou zodpovědnost, ale zároveň jsem chtěla zužitkovat svoje znalosti. Nakonec u mě zvítězil fakt, že runy bych nejspíš neměla možnost delší dobu dostat. Právě kvůli nim jsem se přihlásila.

3. A proč právě runy?
Runy, to je asi jediná oblast, ze které vím tolik různých věcí, které můžu eventuálně poslat dál. Zabývám se jimi už třetím rokem a za tu dobu jsem stihla vstřebat velké množství zajímavých informací. Je to asi zčásti tím, že pořád zcela nerozumím severské mytologii. Je nesmírně komplikovaná a existuje milion výkladů jednoho činu. Několik bohů splývá v jednoho a vy si můžete lámat hlavu a ověřovat informace, jak chcete. Nakonec z toho vyjdete, v lepším případě, s pořádným gulášem v hlavě. Na svůj osobní blog už půl roku chystám mytologické články a tak jsem se chytla možnosti dokopat se k jejich dokončení. :D

4. Jak se těšíš na učení?
Ale jo, těším se. Zatím pilně připravuju hodiny, abych s tím v pozdějších dnech neměla problém, a očekávám až dostanu povolení vstoupit do Run v třetím ročníku. Když jsem z Hrádku odešla, runy mě až tak nebraly a tak si zpětně dodělávám prvák a doufám, že i teď budu moct posílat úkoly k Sabrae. :)

5. Věřila jsi, že ti konkurz vyjde, nebo si se přihlásila jen tak to zkusit?
No, měla jsem jisté záchvěvy v břiše, když jsem svůj konkurz posílala, ale pak jsem věřila, že mi to vyjde. S výkladem jsem si opravdu dala práci a nacpala jsem ho všemožnými informacemi bez použití internetu, což zčásti způsobilo mé poněkud zvýšené sebevědomí. Ale jeden nikdy neví, že. :) Pořád se považuju za dobrou investici v tomto oboru, takže doufám, že se mi podaří odučit až do konce ročníku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.