Kouzelné formule2: První úkol

8. října 2011 v 8:00 | Elladora Brian Grangerová |  20 - 30 bodů
O kouzelných hůlkách a jejich výrobcích nám popovídá Elladora Brian Grangerová, která pro svou kolej získala 27 bodů.


27 bodů: Elladora Brian Grangerová

1) Pan Ollivander - nejznámější výrobce hůlek v Anglii (jeho obchod sídlí v Londýně na Příčné ulici).
Antioch Peverell - Ze všech výrobců hůlek má svou minulost nejvíce zastřenou tajemstvím. Není totiž úplně jisté, zda byla pověst o třech bratrech a Smrti pravdivá, nebo tu hůlku vyrobil vlastními silami a později zapůsobily jen klepy šířící se kosmickou rychlostí. Buď tedy skutečně získal svou hůlku od samotné Smrti, nebo využil svých pokročilých znalostí k její výrobě. Každopádně to nebyl klasický výrobce hůlek jako například Ollivander nebo Gregorovič, neměl dokonce ani žádný obchod s hůlkami - nebo o tom aspoň žádný z historických pramenů nemluví. Co se týče jeho osobního života, není nijak příliš prozkoumán (jde poznat, že v tehdejší době neexistoval BLESK, ze kterého se lidé mohli dozvědět první poslední ). Základní informací je, že měl dva bratry: Ignotuse a Cadmuse (ty lidé samozřejmě znají z příběhu O třech bratřích). Jeho charakter už není tak slavný, protože z legendy by se dalo vyčíst jen pár negativních vlastností - především nenasytnost a vysoké sebevědomí (přece jen chtěl pokořit Smrt a stát se nejmocnějším kouzelníkem) a kromě toho i nadměrná vychloubačnost (když se v hostinci chvástal nejsilnější hůlkou na světě), která ho svým způsobem připravila o život - byl zabit ve spánku, aby jeho vrah mohl získat Bezovou hůlku sám pro sebe a nemohl se mu pomstít.

2) Nejmocnější hůlka má hned několik názvů, které v kouzelnickém světě kolují: Bezová hůlka, Hůlka smrti či Hůlka osudu.

3) Hůlku lze před smrtelníkem použít jen v těch nejnutnějších případech - pokud je někdo v ohrožení života (ať už je to on sám, kouzelník nebo někdo jiný). Například pokud nás napadne nějaký kouzelný tvor (i když - pokud si dobře vzpomínám, Harryho Pottera málem v pátém díle ukamenovali, když se chtěl bránit před mozkomorem ) nebo pokud mudla zahlédne nějaký nadpřirozený jev (nebo cokoliv a kohokoliv magického) a je třeba použít paměťové kouzlo.

Upozornění: Profesor Tofty povolil zveřejňování úkolů z jeho hodin a kontroluje, zda-li někdo nekopíruje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.