POKT1: První úkol

14. října 2011 v 8:00 | Miskass |  20 - 30 bodů
Misskass nás seznámí se tvory do Péče o kouzelné tvory, které obdivuje a chce se o nich něco naučit, i když jasně dává najevo, že toho ví dost. Nechte se inspirovat a možná to příště budete právě vy, kdo obdrží zasloužený bodový nadstandart. :)


30 bodů: Misskass

1) Kouzelné tvory obdivuju tady jsou ty které znám a něco o nich. :)

Hipogryf
Hipogryf je velice pyšné zvíře, proto vždy když se k němu přichází se musíte uklonit,přitom se dívat do očí a snažit se nemrkat, než se k němu přiblížíte, musíte počkat, zda vám úklonu opětuje, když se hipogryf ukloní dřív než vy, znamená to že jste spřízněni, pokud se hipogryf neukloní, měli byste zmizet, mohl by vás zranit nebo i zabít. Hipogryf je masožravec jen v kritických připadech si uždíbne trávy, loví a jí především: myši, fretky, potkany, králíky a další drobné savce, rád si smlsne i na měnším ptákovi a nebo si uloví hmyz. Hipogryf je dospělý tehdy, když jsou mu 3 roky a létat umí od 1-2 roku. Snáší vždy jedno velké vejce do předem připraveného hnízda na zemi (březí je 5 týdnů) a pilně se o něj stará, jakmile se vylíhne (po 1 týdnu) i dál se o něj stará a učí ho lovit a všem důležitým dovednostem k životu, po 3 týdnech se mládě od matky oddělí a v té době je již plně způsobilé. Existuje několik mnoho zbarvení od čokoládově hnědou, přes čistě bílou až po ocelově modrou. Hipogryf má přední část proměněnou v orla a zadní v koně. Orlí nohy se mu hodí k uchopení potravy. Hipogryf je jeden z mých oblíbených kouzelný tvorů a jednoho dokonce vlastním.

Testrál
Testrál se nejvíc podobá koni. Je pokrytý jen kůží a pod ní se rýsuje každá jeho kost. Je ovšem mnohem větší než kůň a má také "netopýří" křídla. Dospělým se stává mezi 6-8 rokem a létat umí okolo 4-5 roku. Nejvíc člověka zaujmou (vyděsí) bílé oči bez zorniček. Testrála vidí jen ten, kdo už viděl někoho zemřít. Je to masožravec a jen občas si uždíbne trávy nebo nějakých bobulí. Tetrál je celý den venku, v boxu jen spí. Rodí živá mláďata, vetšinou tak 1-3. Je to dobrý rodič a umí se o své potomky bez problému postarat. Mláďata se učí létat od rodičů, ale můžou je to naučit i lidé. Testrálové jsou nesmírně chytří, silní a elegantní někteří zvládnou tahat klády, někteří dovedou otevřít box a jiní zase vynikají v drezuře. Testrálové jsou většinou černí, ale často bývají i hnědí a vzácně béžoví. Testrál je taky jeden z mých oblíbených kouzelných tvorů a mám jednoho pronajmutého.

Tlustočerv
Nic moc kouzelného na něm není. Je to silný hnědý červ a dorůstá až 30cm a prakticky se nepohybuje. Žije ve vlhkých příkopech a jeden konec není rozeznatelný od druhého, ale oba vylučují sliz, který se někdy používá k zahušťování lektvarů. Má rád hlávkový salát, ale dokáže sníst téměř každou rostlinnou stravu.

Jednorožec
Jednorožec je velmi podobný koni někdo mu říká "kůň s rohem" má bílou srst, blýskavou hřívu a ocas a léčivý nádherný roh. Krev z jednorožce dokáže udržet při životě i člověka, který je vlásek od smrti, ale za strašlivou cenu, navíc ten kdo jednou požije krev jednorožce, žije už jen napůl a v zatracení, protože zabít jednorožce je něco hrozného. Jednorožec má velmi hbité nohy a je těžké ho chytit. Rodí většinou jen jedno mládě, které je po narození zlaté, pak stříbrné a až po té je bílé. Žíně jednorožce se používá jako jádro hůlek a roh jako přísada do lektvarů. Člověku se vyhýbá. Jednorožec je taky jeden z mích oblíbených tvorů a vlas s jeho žíně mám ve své hůlce.

Pegas
Pegas má stavbu těla jako kůň, až na dvě překrásná andělská křídla, proto se jim někdy říká "okřídlený kůň ". Jeho srst je bílá a hebká. Rodí většinou jedno mládě a jsou to dobří rodičové, kteří své mládě učí letat. Jsou velmi půvabní, elegantní a hbití. Let mají rádi a dovedou létat velmi rychle, prý jako vítr. Vetšinou žijí ve vysokých horách. I když toho o pegasech moc nevím, jsou taky jedni z mých oblíbených kouzelných tvorů a fascinuje mě jejich let.

Kentaur
Kentaur má hlavu,tělo a paže lidské a ty jsou spojené s koňským tělem. Mají různé barvy srsti a na vlastní žádost nejsou považovány za osoby. Ovládají liskou řeč a jsou velmi inteligentní a vynalézaví. Nerozlišují kouzelníky od mudlů. S tímto tvorem se zachází s respektem, který si zaslouží. Dokáží předpovídat budoucnost pomocí hvězd. V Zapovězeném lese žije celé stádo kentaurů.

Mozkomor
Mozkomoři jsou tvorové černé magie, vysávají z lidí štěstí a ten, kdo zažil opravdovou hrůzu, tak na ně jdou nejvíc. Hlídají Azkaban a nosí černý plášť, kápě. Jsou asi 3m vysocí a létají. Svou tvář odhalují jen tehdy, když chtějí dát někomu Mozkomorův polibek. Ten z těla vysaje duši, proto nikdo neví, jak vypadá jejich obličej. Mají něco jako pusu a živí se štěstím lidí, které jim berou. Když je mozkomorů víc způsobí mlhu a ochlazení vzduchu. Mozkomory nemám ráda.

Fénix
Fénix je pták, který je zbarvený do oranžova. Živí se většinou bobulemi, občas uloví nějaký hmyz. Když je starý, shoří a z popela se narodí nový fénix a jejich slzy léčí. Péra fénixe se použila jen ve dvou hůlkách, z toho jednu má Harry Potter a tu druhou Voldemort. Je velmi statečný a přátelský. Je rád ve společnosti lidí a dokáže létat velmi dlouho - je vytrvalý. Tento pták je nádherný a velmi užitečný díky jeho slzám. Dokáže nést neuvěřitelně těžká břemena. Fénix je též jeden z mých oblíbených kouzelných tvorů, obdivuju jeho statečnost.

2) Já bych se chtěla dovědět něco víc o Hipogryfech, Testrálech a Pegasech. Taky by mě zajímalo, odkud se vzali Mozkomorové, proč jsou tak zlí a jak se rozmnožují (jestli to teda někdo ví). Taky bych chtěla vědět, jak se pečuje o Fénixe. A taky bych se chtěla dozvědět něco o nějakém kouzelném tvorovi, kterého jsem nezmínila. ;) Děkuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JuL Lianová JuL Lianová | 14. října 2011 v 18:48 | Reagovat

Super ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.