Skřítci2: 2. úkol

16. listopadu 2011 v 12:00 | Sophie Müllerová |  20 - 30 bodů
Proč a jak vznikla skřítkologie? Záhadu vám ze svého pohledu osvětlí Sophie Müllerová.


Sophie Müllerová: 26 bodů

1) Myslím si že skřítkologie vznikla, aby si za a) určitě naučila někoho, kdo se o skřítky zajímá něco novýho nebo tak, za b) abychom uměli rozpoznat různé skřítky podle jejich charaktristických znaků, mohli je poznat, pokud by to byli třeba nějací zlí skřítci a dokázat se jim ubránit. Také bysme mohli mluvit se skřítky přírody, proč by nemohli existovat skřítkové stromů a rostlin? Můžeme se naučit k nim nějak mluvit a takové věci, to by šlo samozřejmě také.
Pokud to nevadí, také jsem si zjistila pár druhů skřítků, abych znala aspoň něco: patří mezi ně: Diblík, Rarach, Šotek, Permoník, Goblin, Gnom... Ale stejně tu jde v tomto úkolu o něco jiného. Já si prostě myslím, že Skřítkologie je něco, co patří do základních znalostí každého kouzelníka nebo čarodějky, určitě to budeme někdy potřebovat, ale jaksi nemůžu domyslet k čemu, za to se vážně omlouvám. Teď, když to tak dopisuju, mě napadla ještě jedna věc: Skřítkové si mohli připadat vážně odstrčení, že se o ně nikdo nezajímá a také mě napadlo, že ve starých dobách mohli také napsat nějakou stížnost na Ministerstvo kouzel, která mohl znít například takto:

Já, zástupce všech skřítků, (nějaké jméno) vás chci vážně upozornit na to, že se skřítky se nyní jedná velmi velmi špatně, naši domácí skřítci jsou již opravdu zničení, jejich pánové s nimi nezaacházejí vůbec se ctí, já, jako skřítek normální, prostě jenom malý človíček, pracuji v dolech a vážně tvrdě a tvrdě pracuju v dolech. Všichni mí přátelé napsali svým přátelům a všichni dohromady mi potom napsali stížnosti. V tu chvíli mě velmi rychle napadlo, že bych proti tomuto případu měl trochu zakročit, a tak jsem se se všemi mými příbuznými a přáteli a prostě všemi různými skřítky sešel na Kouzelném vršku, kde jsme pojednali o tomto hrůzném zacházení... Proč si vy lidé myslíte, že jste nějak nadřazeni? Proč si nejsme rovni? Já vím, nejsme nijak velcí, ale to přece nic nemění na tom, že jsme také lidská bytost, ne? Takže tímto vás žádám o jakékoliv rychle zakročení pro náš lid, vymyslete cokoli, jen dokažte, že vám na nás aspoň trošku záleží.

Myslím, že takhle by ta žádost asi vypadala a potom se jeden moc hodný čarodějník zajímající se o skřítky jako o nic na světě, rozhodl podat žádost na založení nového předmětu, nesoucího název Skřítkologie. Takže si myslím a nejvíce jsem se rozepsala o tématu Skřítkologie vznikla takovým tím donucovacím způsobem, zašlo to tak daleko, že nějaký chytrý skřítek napsal žádost, strčil jim to přímo pod nos a oni už konečně zakročili ;-).

Upozornění: Profesorka Ally Owens Snape povolila zveřejňování úkolů z jejích hodin a kontroluje, zda-li někdo nekopíruje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | 17. listopadu 2011 v 10:34 | Reagovat

Sophie, ta stížnost se ti povedla. Mě by to nejspíš nikdy nenapadlo napsat takhle. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.