Věštění2: úkol čajových lístků

20. listopadu 2011 v 12:00 | Sylvians |  20 - 30 bodů
Pokud toužíte zřít budoucnost v čajových lístcích, teta sylvians vám pomůže s výběrem hrníčku a sama přidává vlastní návrh srdcové čajové nádoby.

Sylvians: 25 bodů

Věštění z čajových lístků a kávové usedliny se poprvé objevilo v 6. století v Číně. Akorát nevím, jestli našeho letopočtu nebo před Kristem? To nějak nemůžu najít, takže asi našeho letopočtu.

Jaký bych si vybrala hrníček?
Určitě takový aby se mi líbil. Ze zásady nemám ráda šálky, takže by to určitě bych větší hrnek. Asi by byl zajímavě tvarovaný a hezký (dle mého vkusu). S největší pravděpodobností by měl motiv draka (ten přímo miluju) a černou,
zelenou nebo modrou barvu. Nebo také všechny. Mezi další motivy by byl asi had (takové roztomilé zvířátko), gryf nebo lev (jak já ten Nebelvír miluju), fénix nebo levhart obláčkový. Možná bych použila i hrníček s motivem /Gothic/, ale ten bych musela hodně dlouho zkoumat, protože tento styl mívá v oblibě znaky černé magie. Velmi se mi také líbí keramické hrníčky (takové ty nebarvené menší, kulaté). Návrh na hrníček, který by se mi líbil najdeš v příloze (ani draka ani lva se
mi přes četné pokusy nakreslit nepodařilo)

Jaký čaj bych si na věštění vybrala?
No, jelikož by se dalo věštit i z kávy, tak bych si ji rozhodně nevybrala. Čajíček bych zvolila určitě sypaný a pitný. Nerada bych se otrávila. Buď by to byla nějaký namíchaná směs (Zimní romance - mňam) nebo zelený s nějakým přídavkem. Také bych si možná vybrala bílý čaj nebo bylinkový.

Jaký hrníček by byl praktický a vhodný?
Jako praktický hrnek na věštění bych nazvala šálek. Také by byl praktický skleněný hrnek nebo hrnek světlých barev.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.