Věštění1: 4. úkol

6. prosince 2011 v 12:00 | Michal de Homer |  20 - 30 bodů
Své pojednání o numerologii nám představí poměrně čerstvý student Michal de Homer.


Michal de Homer: 25 bodů

Napište mi, zda máte s numerologií nějaké zkušenosti. Setkali jste se s ní nebo jí v našich hodinách pouze objevujete? Pokud jste se s ní již setkali, tak kde a jak? A pokud ne. K čemu si myslíte, že byste numerologii využili nebo co vás na ní zaujalo?

S numerologií jakou takovou jsem se prozatím nesetkal a popravdě řečeno, ani k ní nemám zatím moc důvěry. Nejsem ten, který věří na osud, čísla, bohy, věrozvěsty, vizionáře a jiné podobné kejkle a kejklíře. Myslím si, že člověk sám by si měl řídit svůj život a osud, tím jak se chová, tím, jaké vykonává skutky, tím, jak přijímá rady od starších a zkušenějších. To vše mu pak dává možnost se rozhodnout tím správným směrem. Spoléhat se na to, že moje šťastné číslo je 9 a tím mám život vyřešený mi přijde krátkozraké a nepraktické. Nehledě na to, že nevím, jak bych zajistil, aby mi pořád, vždy a všude vycházelo to moje číslo a tím byl úspěšný i můj život. Osud si každý z nás píše svými činy, skutky a rozhodnutími, to je jediná správná cesta.
Na druhé straně jsem ale tolerantní lidská bytost, a když někdo na numerologii věří, nebo mu přináší lepší pochopení života, nebo se mu s ní lehčeji žije a přežívá, tak proč ne. Je to jen jeho volba a jeho právo se rozhodovat o tom, jakým způsobem a stylem svůj život povede, jak se bude rozhodovat v krizových a stresových okamžicích života. A tady, ač nerad, tím spíše, že zároveň popřu, co jsem nahoře popisoval, přiznávám, že se ten člověk, na základě numerologie rozhodně správně, než já, se svým rozumem a logikou. Protože když to náhodou dopadne špatně, tak jen pokrčí rameny a řekne, čísla mi nepřála a nebude se dál trápit, zatímco já se svoji logikou a svým rozumem budu hledat příčiny, budu zkoumat a bádat, proč mi moje přísně logická a rozumná úvaha selhala. To u použití numerologie odpadá. Čísla to tak chtěla.
Zaujalo na numerologii? Asi ta jednoduchost u lidí, kteří ji považují. Pořád si tak nějak nemůžu vysvětlit, tedy sám sobě, jak člověk, který je jakžtakž rozumný, inteligentní se prostě nechá vést iracionálními předsudky ohledně pravdivost čísel. Dám příklad, například pětce bude přisouzena smůla, jedničce štěstí. Ale kdo, kdo určil, že je to zrovna takhle? Proč není pětka štěstí a jednička smůla. Na základě čeho byla chudák pětka odsouzena k totálnímu vyhnanství a jednička velebena. Proto říkám, nejvíc mě na numerologii zaujala ta jednoduchost, s jakou dokáže lidi přesvědčovat o své nechvějné pravdě a neomylnosti. Na druhou stranu je život někdy sám o sobě velmi složitý a nechutně krutý, tak proč si ho nezjednodušit, jak už jsem výše psal. Ale kam to jednoduchost povede? To už se pak přeci nemusíme ničemu učit, ani vzdělávat. Stačí si ráno hodit kostkou, nebo si vykládat karty s čísly a mám vystaráno. Na co se mořit se Lektvary, na co se mořit s Přeměňováním atd.? Prostě život bude náramně jednoduchý, o lásce, o kariéře, o koupi, o všem se bude rozhodovat jen na základě čísel. Nádhera,ne?! Ale jen do té doby, než někdo velmi rozumný a chytrý a bystrý pochopí, jací z nás jsou troubové a všechny nás pomocí těchto čísel ovládne, protože čísla jsou přeci neomylná, ne? Takže když šikovně zařídí, že budou padat přesně ta čísla, která on potřebuje a která bude chtít, aby padali ostatním lidem, tak tu máme nového lorda Voldemorta a ani nevíme jak. Ovládal by naše sny, přání, touhy, osudy a celý náš život, z kterého by se vytratil rozum, nápad, vtip, inovace, inteligence, prostě vše, co z našeho života dělá to nádherné a nepředvídatelné dobrodružství.
Kde by šla využít? Možná tak v loterii, tam se dle mně numerologie naopak náramně hodí. Vsadit si čísla, prostě ty "naše dobrá čísla", a věřit, že padnou, že vyhrajeme pořádný balík a budeme si ho náramně užívat. Tam je dle mně numerologie doopravdy vítána. Protože jít s logikou do sázení čísel je fakt totální hloupost, tam rozhoduje jen štěstí a náhoda. Nic víc, nic míň. A o tom je podle mě celá numerologie je o štěstí a náhodě, o ničem jiném to není. Neučí se tam, jak dosáhnout svých dobrých čísel, neučí se tam, jak se naopak vyhnout svým špatným číslům, jen se učí metody a jak ty čísla vykládat, ale to je podle mě strašně málo. Vždyť těch výkladů může být tolik, že si v každém čísle můžete najít, jak to dobře, tak i to špatné, záleží jen úhlu pohledu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.