Leden 2012

Dění z 2. ledna - 15. ledna

16. ledna 2012 v 21:08 Měsíční report
Po delší době je tu zase report. Bohužel není toho času, ale doufám, že už bude zase týdenní. A co se za těchto 14 dní stalo?

Dveře

14. ledna 2012 v 8:00 | Kleopatra Blood Makedonská |  Kreativní tlapky
Roztomilá básnička o podivném hluku za dveřmi představuje situaci jako z hororu nicméně s pohádkovým zakončením. Bez zombíků, mrtvol i krve. A doporučená věková kategorie? +1.

Mudlvýzo

12. ledna 2012 v 22:48 | Kleopatra Blood Makedonská |  Kolejní soutěže
Jak tak koukám, je tu živé téma - mudlovské vysvědčení. Vypadá to, že máte spoustu hezkých známek a tak proč vás za to nedoměnit, že?

Úkol je velmi jednoduchý. Teď se moc snažte a ještě si vylepšujte známky a až dostanete vysvědčení, vyfoťe ho nebo ho oskenujte. Prostě ho nějak dostaňte do počítače a pošlete na VedeniNebelviru@seznam.cz do 31.1. 2012. Pokud tu někdo dostává vysvědčení dýl, tak se ozvěte

A vlastně jak to bude s hodnocením? Za každou jedničku dostanete 3 bodíky a za každou dvojku 2 bodíky. Tak se hezky učte!

Soutěž

12. ledna 2012 v 22:46 | Zuzabejda |  Kolejní soutěže
Co je to za název - prostě Soutěž, že? Ale přišlo mi to výstižné. Slovní fotbal se jmenuje, když vymýšlíte slova do slovního fotbalu, Mudlovýzo, když fotíte mudlovýzo, Osmisměrka, když doplňujete osmisměrka, tak proč by se to nemohlo jmenovat Soutěž, když vymýšlíte soutěž?

Nonverbální zaklínadla

12. ledna 2012 v 22:43 | Zuzabejda |  Kolejní soutěže
V rámci Soutěže vyhlašuju soutěž, kterou vymyslela Kleuška. Je to soutěž na podobné bázi jako bylo Aktivní lvíče, ale tentokrát bude váš úkol složitější. Budeme cvičit na neverbální kouzlení - silná mysl, žádná mluva..? Budete se muset rozhodnout hned od začátku, zda se zúčastníte této soutěže, jinak přijdete o spoustu bodů Vaším úkolem bude psát zprávy, ale to pouze ve hvězdičkách, tzv. "emoty". Například nenapíšete:

Sylv, kdy vytáhneš zase svoje vlaštovky?
ale
*přemýšlí, kdy asi Sylv vytáhne vlaštovky*

Ale pozor! Má to pár pravidel.
Zaprvé: Nikdo neví, co si druhý myslí, pouze vidí, co dělá. NEhrajeme si na nitrozpyt ani na nevysvětlitelné čtení myšlenek!
A zadruhé: Pokud to pokazíte a napíšete text špatně, příspěvky, co jste napsali předtím, se nepočítají - začínáte jakoby odznova, takže si na to dávejte pozor

Soutěž probíhá až do 22. ledna a kromě psaní zpráv se do ní nemusíte nijak přihlašovat. Počítají se příspěvky od dnešních 19:00.
Tak můžem začít!

Upíři versus vlkodlaci

12. ledna 2012 v 8:00 | Michal de Homer
V následujících řádcích se dozvíte něco málo o existenci upírů a vlkodlaků, jejíž bytí či nebytí fascinovalo lidstvo po celá staletí a nevypadá to, že má chuť s tím skončit. Na konci článku si pak sami odpovězte na otázku, ke komu by jste se přidali Vy sami. Upír, nebo vlkodlak? Vybírejte rychle a hlavně správně, někdo z nich musí stejně jednou prohrát.

Dění z 26. prosince 2011 - 1. ledna

2. ledna 2012 v 22:23 | Sylvians |  Měsíční report
Skončili nám Vánoce, přežili jsme silvesr a co se dělo na hrádku?

Doplňovačka

2. ledna 2012 v 22:15 | Zuzabejda |  Kolejní soutěže
A mám tu pro vás další soutěž. Tentokrát mě na nápad přivedla Alex, za což jí děkuju Soutěž se jmenuje Doplňovačka... a o co v ní půjde? Mno, budete doplňovat!

Mini POHÁDKA

2. ledna 2012 v 22:08 | Zuzabejda |  Kolejní soutěže
Myslím, že mám pro Vás jednoduchoučkou soutěž. Každý má snad rád pohádky, ne? Vaším úkolem bude sepsat pohádku!

Podmínky:
- max. jedna A4 normálního písma
- nesmí se objevit princezna
- musí obsahovat alespoň jednu postavu od nás z Nebelvíru
- zapojíte do pohádky i kouzelná zvířata
- pohádka nemusí končit štastně(to sice nepřikazuji, ale mezi námi, od Kleušky za to dostanete plus )

Své pohádky posílejte na adresu VedeniNebelviru@seznam.cz do 14. 1. 2O12


Chtěla bych moc poděkovat těm, co mi poslali pohádku! Ráda jsem si početla.

Sylvians - 30 bodů: Kleísek v říši pavoučků a akromantul

Není tomu zas tak dávno, co se nám slečna prefektka na chvíli ztratila. Původně tvrdila, že byla v Havraspáru a že se vrátila, abychom nebyli jen napospas slečně ředitelce. A kdepak tou dobou doopravdy byla? Byla se podívat, z kama pochází její pavoučci. Ráno rychle opustila svou kolej s tím, že míří na výměnný pobyt do Havraspáru. Tak však nedorazila. Již dlouho předtím si vyřídila povolení na opuštění hradu a měl to zakrýt právě ten pobyt. Přemístila se tedy do džungle Bornea, ze které pocházejí akromantule i její pavoučci.
Cesta probíhala dobře, ale hned na místě se ozval nepěkný hlas: "Co to děláš?" Byla to obří akromantule, která měla zrovna hlídací službu. "Sem lidé nechodí," řekl až naháněl strach. Klea sebou škubla a otočila se po hlase. "Proč sem lidé nechodí?" optala se zdvořile, ale maličko otřeseně. "Protože chytit ty tu jinou stráž už nežiješ. Taky potřebujeme jíst. Tak zmiz," vyhodil ji už naštvaně. Jenže to by nebyla Klea aby se tak rychle vzdala. Poděkovala a přemístila se jen o kousek dál za stráž. Chvíli se tam procházela, ale snažila se vyhýbat se pavoukům. (To je nějaké divné ) Potkala tedy jen pavoučky podobné těm jejím a doufala, že nepůjdou za akromantelumi. Každého radši uplácela švábíkem. Pro jistotu. Ale jednoho většího už tím neusmlouvala. Za chvilku se tu objevila celé pavoučí armáda. Slečna prefektová se rozhodla zmizet. Jenže už to nestihla. Jeden si chytl za nohu. "Hej" obořila se Klea jako na člověka. "Nechte mě" žadonila Klea, která už tušila, že to nemusí dobře dopadnout. "Á večeře" ozval se velitel a zamířil k ní. "Ne. Nechutnala bych vám" řekla už klidněji Klea. "Ale jo. My maso rádi. Obzvlášť tak mladé" řekl podivným hlasem. "Pustě ji. Ať si ji můžu sežrat a má možnost se bránit" rozkázal potom. Pavouci pustili její nohy a ten obrovský se blíži. Chviličku jí trvalo než se probrala. Pavouk už byl velmi blízko. Rychle na jde v kapse hůlku a radši rychle zmizí… Opravdu se svými miláčky nedá sežrat. Do ložnice se dostaví už v pohodě a s úctou krmí své miláčky a doufá, že ji jednou taky nebudou chtít sežrat


Julie Lianová - 25 bodů: Temný den

Jednoho krásného dne, (možná zas tak krásný nebyl ) se 4 čarodějnické učednice chystali na zkoušku k velkému čarodějnému mistrovi, její zlotřilosti Zuzabejdě. Všechny kandidátky se moc chtěly učednicemi a bály se neúspěchu. Jmenovaly se Kleopatra,Fabi,Sylvians a Elladora. každá pocházela,jak praví pověst,z jednoho cípu země. Klea ze severu,Fabi z jihu,Syl ze západu a Ell z východu, každá měla taky své reprezentační zvíře- Klea akromantuli,Fabi opici,Syl Augurona a Ell testrála (Mimochodem Zuzabejda měla lva,kdyby vás to zajímalo ) Tomuto obřadu,výběru čarodějného učedníka se říká Temný den. Přesně před 12 lety tento obřad absolvovala Zuzabejda a byla přijat a k minulému velkému mistru-Lískulce. Po zdlouhavých přípravách,duševních i tělesných cvičení nadešel konečný obřad. Obřad se skládáa ze čtyř velice těžkých úkolů,které vybírá Zuzabejda s jejími pomocnicemi na úkolu- Eleanor a Silentou Každá z kanditátek také měli svého pomocníka- Klea,slečnu jménem Valentine,Fabi slečnu Moštosku,Syl,slečnu Eny a Ell slečnu Diggy. Přesně v pravé poledne vystoupila Zuzabejda s Elanor a Silentou po boku,na nejvyšší vež a zvola: "Vy,kdo jste byli vybráni reprezentovat vaši světovou stranu slyšte- váš první úkol bude donést mi dárek co mne nejvíce potěší,máte na to čas než se přesy pou tyto hodiny. Po důkladné poradě se svými pomocníky odevzdaly kandidátky své dary- Kleopatra velmi chutný řízek,Fab kouzelnou sošku,Sylvians speciální vlaštovku a Ell očarovanou křišťálovou (plyšovou) kouli. Jakmile své dary odevzdali, vynořila se kouzelná porota- Samarka, Alex a Sophie. Ta jim oznámila,že Zuzabejda je s dary spokojená a všechyn postupují do dalšího levelu. "Dalším úkolem je najít kouzelného lva a zadala jim tuto hádanku: ライオンは、黄金の棺に隠されている!! . Čas máte opět do vypršení času." Všechny uchazečky opět vyluštili hádanku a zjistili kde je lev schován. Třetí &u acute;kol byl nejzáludnější... Museli složit oslavnou píseň na Zuzabejdinu majestátnost. Časový limit měli do půl dvanácté. Porota ohodnotila všechny písně jako dost dobré a i Zuzabejdě se líbily. Když už Zuzabejda chtěla vyhlásit vítězku,se zahřmělo a na košťatech přiletěla Jul se svou sesterskou armádou Ver a Miss. Ty pak obsadili zámek a nepříliš vybíravě se zmocnily vládou nad celou zemí The End

Moc se mi líbil nápad Syl s pavoučky a pak mě Jul dostala tím, jak tam zahrnula tolik lvíčátek! Moc se mi obě pohádky líbí. Těch pět bodů rozdíl je za to, že Jul to poslala po termínu. Ještě jednou moc děkuju!

Aktivní lvíče

2. ledna 2012 v 22:08 | Fabulus Girl |  Kolejní soutěže
Hola, hola, zábava volá. Jaksi je tu nuda a jak se zdá, tak soutěže jsou pro vás asi moc namáhavé. Rozhodla jsem se tedy, udělat takovou soutěž, která přinese bodíky každému z vás bez jakéhokoliv velkého zatížení.
A co že bude vaším úkolem? Psát zprávy. Jak prosté, že? Nebojte, není to, že budete místo mě chvíli řádit v hradním sovinci. Prostě budete chodit na hrádek a užívat si zábavy na koleji.