Upíři versus vlkodlaci

12. ledna 2012 v 8:00 | Michal de Homer
V následujících řádcích se dozvíte něco málo o existenci upírů a vlkodlaků, jejíž bytí či nebytí fascinovalo lidstvo po celá staletí a nevypadá to, že má chuť s tím skončit. Na konci článku si pak sami odpovězte na otázku, ke komu by jste se přidali Vy sami. Upír, nebo vlkodlak? Vybírejte rychle a hlavně správně, někdo z nich musí stejně jednou prohrát.


Ale nejdřív trochu té nudné historie. Ptáte-li se, který z rodů je starší, pak to jsou podle všech dostupných historických dat upíři (ale třeba také ne, historii si každý vykládá většinou tak, aby tam byl zobrazen v tom nejlepším možném světle). Jediný známý upír tehdejší doby byl Drákula, což byl pouhý krutý kníže, ale těch bylo tenkrát přehršel (nehledě na tom, že se historici nemohou shodnout, zda byl kníže v Moldavsku či Rumunsku). Možná ještě tak sličná Čachtická paní, která se prý ráda koupala v krvi panen (nevím, kde jich tolik vždy vzali), dle mě to byla jen obarvená červena voda nebo červené víno. Tak či onak dodnes skutečně nevíme, kdy a kde se upíři vzali, jestliže přijmeme tento fakt jako pevný vědecký bod, potom vše ostatní padá. Jak chcete zkoumat rasu, když neznáte jejich skutečná původ, ale máme tady pouhé historické báje čehosi? Kupodivu to nikomu nevadí a dnes všichni o nich vědí všechno. Jak vypadají, jakou mají rádi krev, že prý nejsou vidět v zrcadle. Ostatně tohle dokáže každá dívka, která chce, anebo taky radši nechce vidět a nikdo ji za upíra nepovažuje.

Vlkodlak se může zrodit několika zajímavými způsoby, ale žádný se mi nezdá tak bizarní jako ten, že k tomu postačí, aby přes hrob přeběhla kočka, pes nebo kohout (je načase se zajímat o to, kam se po té dlouhé životní cestě uložit J). Je zde i obligátní způsob žena (pokud je to vědma, tak vzniká vampýr) a vlkodlak "dohromady", pak nám známá kouzelnická přeměna ve vlkodlaka a rovněž kousnutí zdravého člověka. Samozřejmě první vlkodlak vzniká v Rumunsku či Moldavsku, podle toho, kam umístíte výše zmíněného knížete, když se poprvé napil lidské krve. Po tomto osudném drinku povstal lid, který nechal před tím zavraždit v klášteře. Zrodili si proto, aby chránili lidský rod, tak praví legenda, ale to jsou jen třesky plesky, to říká každý, kdo chce uchvátit moc a bohatství a slávu. Nechme již historii spát a pojďme raději k některým zajímavým znakům, jimiž se obě rasy vyznačují.

Začněme u upírů, jsou prý krásní, inteligentní, okouzlující, snadno jim podléhají nevinné dívky, které okouzlují svým luzným vzezřením. Když to vezmeme rozumem, tak tohle o sobě tvrdý každý alespoň trochu normální kluk, aby dostal tu, po které prahne jeho srdce a s upírstvím nemusí mít nic společného. Jestliže tedy jinak nedáte, tak tady jsou alespoň základní znaky, jak poznat takového upíra, mívají uhrančivé oči, zašpičatělé uši, bledý obličej a ostré špičaté zuby, ty ale mistrně ukrývá. Taky Vám to nejde dohromady s těmi sexy upíry, které vídáme v televizi?. Jedna zajímavost pro pobavení, když jsou naštvaní, tak se z nich prý kouří. Jak to dělají v dešti? Nebo když prší, tak se nesmí upír naštvat, to aby nám asi zhasnul, co? To jsme se zasmáli a pokračujeme. K hlavním vlastnostem upíra patří tyto, nevrhá stín, neodráží se v zrcadle a nesnáší sluneční svit, ten je pro něj prý dokonce smrtící, nebo mu způsobí alespoň dost citelná poranění. Jak na něj vyzrát? Existuje několik možností, známý je samozřejmě česnek (takže topinky na večeři, žádné čistění zubů a můžete klidné spát), dobrá je rovněž svěcená voda či kříž. A kdo chce mít jistotu, tak ať si do postele sebou vezme pušku se stříbrnou kulkou, to pak už pak stačí trefit jen jeho srdce (někdy se používá dřevěný kolík, ale to je trošku pracnější způsob) a milý upír má utrum navždy.

A teď vzhůru na vlkodlaky, neboť i oni jsou velmi zvláštní, a to ve všech směrech. Nejzajímavější na nich je to, že jsou schopni různého typu chování ve své lidské podobě, záleží na tom, jak se zrodili. Pokud se člověk vlkodlakem narodil, pak je vždy zlý a nemilosrdný, pokud je zakletý kouzelníkem, bývá většinou hodný a pomáhá lidem. U pokousaného člověka vlkodlakem záleží na povaze daného člověk, jaké bylo postavení Měsíce atd.. Rozšířené je pochopitelně také umění čarodějů proměňovat se vlkodlaka. Ti této proměny často využívali, aby zničili svoje protivníky, nebo odpůrce. Ohledně jejich vzezření, tak jsou zde až nápadně podobné znaky, jako u jejich skoro příbuzných, tedy upírů To znamená špičaté uši, husté obočí spojené nad kořenem nosu, chlupaté dlaně, ochlupení na místech, těla, kde to nebývá obvyklé a samozřejmě větší tesáky. Ačkoliv není vlkodlak nesmrtelný, žije o mnoho let déle než lidé. Průměrný věk vlkodlaka je asi 100 let, záleží hlavně na prostředí, ve kterém žije. Ve středověku se prý dožívali až 500 let. Vlkodlak bývá velmi krutý a brutální, to však pokud je ve zvířecí podobě (klidně zabije i svého nejlepšího přítele a nevím o tom), když je člověkem, pak se chová normálně. Vlkodlak nikdy neprozradí, kde dochází k jeho přeměňování, neboť by tím dal ruky nepřátelům tu největší zbraň. Po proměně se totiž musí vrátit do šatů, které měl na sobě, jinak by se nemohl zpět do lidské podoby. Vlkodlak má inteligenci mnohem větší než obyčejný vlk, i když je samozřejmě potlačena určitými zvířecí instinkty. Jak se bránit? Pokud jej chceme zabít, pak nejistější je stříbrná či posvěcená kulka, nebo zbraň. Na ochranu by nám měla stačit, např. rostlina Oměj vlčí mor (dávala se nade dveře, aby jej odehnala) -jinak je velice jedovatá, takže si dejte majzla, oheň, nebo různé magické rituály a zaříkávání, jimiž Vás nebudu otravovat.

Na otázku, kterou jsem položil na začátku, existuje jistě zajímavá řada odpovědí, ten kdo dává přednost pohodovému spaní v rakvi, sání dobrého krvavého moku a přísun zajímavě pěkných dívek, pak dá asi přednost upírům. Na druhou stranu, kdo tíhne k veselému, nezávaznému a nespoutanému životu v divoké přírodě, kdo rád kožichy a nemá na ně, ten, kdo rád vyje na Lunu spolu s " liškami J" , má jasnou volbu ve vlkodlacích.
Je to ten na Vás, jakou budoucnost si zvolíte.

(Při psaní použito hodně materiálu odevšad a od kohokoliv, všem děkuji J, hádejte ještě jednou, jaký svět jsem popisoval, kouzelnický, nebo mudlovský)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:34 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 JuL Lianová JuL Lianová | 13. ledna 2012 v 15:39 | Reagovat

Na vlkodlaky si nepotrpím,ale upírci.. :-D

3 harrypotter-expeliarmus harrypotter-expeliarmus | Web | 31. října 2013 v 18:59 | Reagovat

Podla mňa si opisoval mudlovský svet. A len tak mimochodom pozriete sa na môj blog?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.