Famfrpál1: 8. úkol

16. března 2012 v 8:00 | Alexandra Gryffin- Fox |  20 - 30 bodů
Co musí mít odrážeči na sobě? Jak probíhá trestné střílení? Odpoví vám Ell a El.Elanor Zlatolistá: 25 bodů

1) Kolik bodů dostanete za prohození camrálu obručí?
10

2) Popište mi, jak vypadá trestné střílení. A napište mi, ve kterých hrách, jaké znáte, toto trestné střílení také používají jako trest (i když asi ne na košťatech).
"hra" jeden na jednoho anebo střelec versus soupeřův brankář: střelec vyletí ze středového kruhu a snaží se zabodovat, brankář se naopak snaží mu v tom zabránit, další hráči se v tu chvíli hry neúčastní. P
odobné trestné střílení se používá v mudlovském fotbalu, ledním hokeji, házené, florbalu.

3) Co si myslíte že musí mít odrážeč v povinné výbavě, když chce bezpečně hrát famfrpál?
Když si odmyslíme pálku, bez které to vlastně není odrážeč, tak by se mu hodilo mít:
přilbu; chrániče zápěstí, loktů, holení a kolen; polstrovanou vestu; spolehlivé koště a pro všechny případy hůlku


Elladora Brian Grangerová: 25 bodů

1) Za každé prohození obručí získá střelec pro svůj tým deset bodů.

2) Trestné střílení probíhá všehovšudy jen se dvěma hráči - střelcem jednoho týmu a brankářem druhého týmu. Střelec je tak ve větší výhodě, protože mu soupeři ani odpálené Potlouky nebrání v cestě. Střelec vylétává s Camrálem ze středového kruhu hřiště.
Co znám z vlastních zkušeností nebo z doslechu, trestné střílení je v těchto sportech:
Basketbal - Na rozdíl od famfrpálu je v hřišti hned pět lidí: jeden střelec stojí v tom barevném prostoru u koše (tuším, že se tomu říká hruška nebo tak nějak :D) a po postranních čárách stojí dalších pět hráčů - dva z jeho týmu a tři z toho druhého (teda myslím :D).
Lední hokej - Tady je to naopak podobné famfrpálu - na ledu zůstává pouze útočník jednoho týmu a brankář druhého mužstva (je to vlastně to samé jako samostatné nájezdy, když se nepodaří zápas rozhodnout v prodloužení).
Florbal - teda hrála jsem ho celkem dlouho, ale vůbec si nemůžu vzpomenout, jestli je to stejně jako u hokeje :D. Ale myslím, že jo.
Fotbal - Tak ten jsem hrála ještě déle než florbal, zvlášť teda s klukama na hřišti, ale s hanbou přiznávám, že o tom nevím moc :D. Pro mě bylo trestné střílení každé, kdy jsem byla v bráně a kluci stříleli ty svoje pecky - to byl trest sám o sobě :D. Ale podle internetu se i tady jedná o jednoho střelce a jednoho brankáře, akorát je to trochu komplikované v tom, kdo a kdy se může míče dotknout, no :D…

3)Podle knížek a filmů by měl mít určitě odrážečskou hůl (to je asi jasné)…Páni, už mě asi nic nenapadá :D. Asi by bylo dobré mít i nějakou helmu, což by ale mohli mít úplně všichni v týmu - pokud nechtějí přijít o hlavu, pak dobré rukavice, aby jim hůl neklouzala z rukou a vybavení to sice přímo není, ale odrážeči by měli mít robustnější postavu a pořádnou sílu v rukou aby vzteklý Potlouk dokázali odpálit co nejdál. A taky samozřejmě dobrou mušku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.