Studium mudlů: 11. úkol

11. března 2012 v 8:00 | Michal de Homer |  20 - 30 bodů
Chcete zjistit, jak se hraje minigolf a vůbec poodhalit tajemství mudlovských sportů? Přečtěte si osobní zápisky Michala de Homera. Dokonale poučující!1. Napište mi vaše zážitky ze hry. Samozřejmě nechci jednu věty, rozepište se.
2. Jakým jiným způsobem než sportem si myslíte, že mudlíci tráví svůj volný čas?

Michal de Homer: 30 bodů

Tak snad mě konečně něco mudlovského nadchlo. Věru, tohle se tedy mudlům povedlo. Vzrušující a přitom, sakra, těžká hra. Když jsem se na to zezačátku díval, tak jsem si říkal, že už zase Arielka upíjela toho jejich ječmenového nápoje, že pro ten minigolf tak agituje, ale tentokrát ne. Člověk si řekne, prostě bouchnu do míčku a on se tam nějak dokutálí. Omyl, vážení. Zapomeňte na kouzla a začněte se učit fyziku. Když jsem u první jamky strávil půl hodiny a nebyl s to, aby mi míček projel hlavou kobry, vždy tu hubu musela zavřít, potvora, zrovna, když se tam míček blížil. Až konečně jsem si spočetl, kdy mám přesně do míčku udeřit a povedlo se. Obdivuje, že těch 18 jamek nebylo stejných. U každé jste museli použít jiný úder, jinou razanci, jiný úhel. Prostě Vás ta hra nutila být pořád ve střehu, jako u kouzlení, jedná nepozorná chyba a už Vás nesou na ošetřovnu v pytli. Tady samozřejmě něco takového nehrozí, ale lítat kolem hřiště a hledat míček, který jste v zuřivosti napálil, protože ta mrcha čarodějnice se nemůžu otočit v ten správný moment, aby Vám míček spadl do jamky, to je vážně na vraždu . Výborná je u toho také ta atmosféra, pochopil jsem, proč chtěla Arielka, abychom to hráli ve dvojicích. To je hned jiná zábava a jiná rivalita, zvlášť když na Vás zůstane jen "holka". A prohrát s ní, to by byla ostuda jako hrom, takže do té hry dáte úplně vše. Nemůžeme zapomenout ani na aspekt zdravotní, jste na čerstvém zdravé duchu, pár kilometrů taky u toho naběháte, takže tělocvik zdarma. Výborné je poskládané i to hřiště, na začátku lehčí záležitosti a pak se ta obtížnost stále zvedá. Řekl bych, že je to i trochu návyková hra, kolikrát už jsem měl sto chutí praštit holí o zem a kašlat na to, ale nemůžete, protože nepřenesete přes srdce, aby se Vám za zády nějaké hřiště smálo, jaká jste levota. Takže to zkoušíte znovu a znovu, prostě jako idiot. A když se Vám to konečně podaří, tak v duchu křičíte na to vypečené hřiště, srabe vylez, vidíš, já vyhrál a ne ty. Doufám, že zase brzy zavítáme s Arielkou na minigolf .

2) Myslím, že se tomu u mudlů říká hobby. Takže například sbírají známky, ale ne ty naše pěkně pohyblivé. U mudlů se na známkách nic nehýbe, říká se tomu filatelie. A někteří mudlové jsou do toho úplní blázni a je pravda, že některé známky jsou fakt cenné a za některé kousky by jste v pohodě koupili to nejmodernější koště. Podobně jako někteří sbírají známky, tak jiní zase odznaky sportovních klubů. Oni ty mudlové vůbec sbírají, co se dá. Dalším velmi rozšířením je rybaření. O rybářích se říká, že jsou to tišší blázní a dle mého skutečně ano. Vezmou si prut (taková dlouhá tyč), na jejíž konci je háček s návnadou a na to chytají ryby. Klidně u té vody vydrží celý den za jakéhokoliv počasí. A každý den znovu a znovu, no hrůza.
Dalším rozšířením trávením volného času je zahrádkaření nebo chataření. Takový mudla se koupí zahradu, nebo chatu a prostě ji zvelebuje, aby ostatním dokázal, že má něco lepšího než-li ono. Hodně mudlů také chodí do kina či divadla, samozřejmě nesmíme zapomenout na sportovní klání všeho druhu. Jiným koníčkem je také cestování a poznávání cizích krajů. Také chodí sbírat houby a pak je sušší, leckterá hospodyňka vidí svůj smysl života v zavařování všeho druhu. Nesmíme zapomenout ani to, že jsou jedinci, kteří svůj volný čas tráví v restauračních zařízeních a tam do sebe lijí tekutiny všelikam chuti. Oblíbená činnost je také navštěvování starých hradů a zámků, a tam je většina lidí pěkně naštvaná, jak si všichni ti feudálové žili a oni mají doma jednu mizernou škodovku. Rozšířené je také hraní různých stolních her (ale to už nám vysvětlovala Arielka). Také někteří lidé chovají různé zvířectvo a jezdí s nimi po výstavách a sbírají metále, aby se opět mohli chlubit. Zkrátka mudla a hobby jedno jsou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.