Studium mudlů: 12. úkol

18. března 2012 v 8:00 | Michal de Homer |  20 - 30 bodů
Napište mi esej o tom, jaký pohled máte na mudly vy osobně. Jací se vám zdají, co vás na nich zaráží, co se vám na nich líbí. Popište mi vaše zkušenosti s mudlama.


Michal de Homer: 30 bodů

Mudlové, ostatně jako kouzelníci, jsou každý jiní. Někteří hubení, jiní tlustí, někteří chytří, jiní hloupí, někteří hezcí, jiní…no však víte, jací. O mudlech by se dalo napsat jistě mnoho ošklivého až hanebného, jak jsem měl za svůj život poznat, ale naštěstí těch, kteří byli a jsou úplně opační jsem zažil mnohem víc a právě těm, věnuji následující řádky. Mudlové, zvláště ženského rodu, jsou neobyčejně krásné a laskavé a vstřícné. Mají někdy skoro dojemnou potřebu starat se o svoje nebližší. Vždy mají spoustu užitečných rad a pomocnou ruku, kdykoliv se ocitnete v nesnázích. Neskrývají v sobě své city, naopak dávají je najevo, a tím odkrývají své nádherné vlastnosti, lidskost, něhu a laskavost. Hodně z nich bývá zaměstnáno, jako učitelky, vychovatelky, zdravotní sestry, pečovatelky, zkrátka všude tam, kde je zapotřebí trpělivosti, pozornosti, umět naslouchat a prohodit vlídné slovo, které vždy mívají schované ve svém srdci. Ale ne všechno na nich samozřejmě dokonalé, trpní přehnanou hádavostí, ostrým jazykem a zvlášť jedním mudlovským kouzlem, mít vždy a všude poslední slovo. A že ho tedy ovládají dokonale. Samozřejmě o všem by rády rozhodovaly a do všeho strkají ten svůj nos. Mají tendenci vést takové ty výslechy, kde kdo byl, proč člověk přišel, tak pozdě, než slíbil, proč jste si nevzpomněli na nějaké významné datum, ostatně, taky jedna z jejich "dobrých" vlastností, pamatovat si kdejaký nesmysl a pak tím otravovat své nejbližší. Ale přes tyhle všechny zjevné nedostatky je zřejmé, že život bez nich by postrádal jakýkoliv smysl.

Druhá skupina, do které, aspoň doufám, patřím je kapku odlišná. Samozřejmě se mezi námi taky najdou krasavci, tuhle stránku ovšem nějak neumím posoudit (nechám to na Arielce), ale spíš mudlové mužského typu koukají na to, aby měli dobrou fyzičku, neboť dle jejich mínění na to spousta žen letí. To, že by měli občas taky procvičit svoji mozkovnu občas zapomínají. Bývají dost egoističtí, lehkovážní, někdy zbytečně riskují, neboť trpí utkvělou představou, že nad ně není. Rádi dávají na obdiv svůj důvtip a um, jsou někdy dosti vychloubačné povahy a někdy přehánějí ve svém vyprávění až uši bolí a očí pláčou, tedy od smíchu. Samozřejmě když je nejhůř, tak jsou vždy ochotni se bít za pravdu a za to, pokud někdo ublíží přátelům či blízkým. Neboť i oni milují, ačkoliv to nedávají tak často a ostentativně najevo jako ženy, nemáme v povaze dávat svoje city veřejně najevo, přijde nám to, že by to poněkud otupilo naše hrané tvrďáctví. Jsou hravé až zvídavé povahy, někdy to občas přeženou, a to pak bývá u mudlů tzv. tichá domácnost, ale o té si povíme zase někdy příště.

Ale ať už jsou mudlové, ženy či muži, takové či oné povahy, zda milují jeden druhého, nebo jen sami sebe, zda mají rádi svíčkovou nebo dušený celer, jsou to lidé, kteří vedou život bez kouzel a přesto ho mají občas i rádi, prostě ho berou, takový je, někdy neskutečně krásný, někdy nelítostně krutý, a přitom se vždy u něj umí i usmívat, tomu já říkám tedy to pravé kouzlení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.