DČK2: 5. úkol

20. dubna 2012 v 6:00 | Sylvians |  20 - 30 bodů
Co je to magie? Chci vědět váš názor, vaši myšlenku, zamyšlení, citát. Nikoliv názor okopírovaný z internetu!


Sylvians: 25 bodů

Co je to magie?
Magie je něco, díky čemu může člověk kouzlit. Však ale nejsou kouzla, jako kouzla. Magii bych rozdělila (i přes jiné způsoby) na ztracenou pro všechny, pro někoho, komu říkáme mudlové a magii, kterou je možné se "naučit. Magie, kterou dnes už snad nikdo neovládá, je tzv. spojení s vesmírem. Je to ale myšleno jinak než koukat na hvězdy a sledovat jejich pohyby nebo se z jejich postavení snažit něco vyvěštit. Tímto spojení myslím hledat odpověď na otázky, kterou jsem nikdy předtím neslyšela, ve své hlavě a vesmíru a nalézt ji. Jenže tuto schopnost ztrácíme už jako malinké děti, které kolem sebe vydí přetechnizovaný svět. Do druhé skupiny bych zařadila pochopitelně kouzelníky. A ta třetí? Nemyslím tím mudlovské kouzelníky, kteří provádějí triky, ale schopnosti psychokinézí. Chce to jen víru a trpělivost.

Magii si člověk většinou vyloží podle své povahy, přání a stylu života. Magii bych přirovnala ke slovů. Jsou všemocná. Někdy si ani neuvědomujeme sílu slova, ale je velmi podobná jako síla magie. Dokáží zraňovat i léčit. Umí povzbudit, potěšit nebo rozesmát, ale i rozplakat nebo zesmutnit. Záleží na člověku jak je použije. Kdyby neexistovaly slova urážky, posměchu nebo třeba slova zraňující nebo kouzla útočné a černé magie nevěděli bych co je to slovo útěchy a pomoci stejně jako kouzlo obrany. Vše by nám přišlo normální. Inu... Spojené ryby jsou dělají své. Tento starý čínský symbol v sobě ukrývá tolik pravdy, že nikdy neomrzí si ho prohlížet a přemýšlet. Jeho černá část také způsobuje, že život je takový jaký je. K tomu též přispívá víra v magii. Těžko říct, zda ke správné cestě života, či jeho odbočkám způsobených mocí, stylem myšlení, vírou i slovy kohokoliv kolem nebo mé. ("To nevadí. U mne je to velice malé" a tak trochu tesně dodal:" Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde" Malý princ) Tyto i ryby však mají oči, které tu zdůraznují, že vždy existuje možnost slova nebo kouzla, které s trochou důvěry a zpytování svědomí, připomene oběti jednu z lidských vlastností a možností- odpustění. Jedinou vyjímkou je smrt oběti. "Život je dar. A nikdo nemá právo ho brát nikomu ano sobě".
(doufám, že to má alespoň trochu hlavu a patu... Napsat to, co si myslím, jak chápu svět a čemu věřím, je pro mne jeden z nejtěžších úkolů) Jen na závěr bych sem dala dva citáty, které se toho úzce týkají:
Teď, když jsme se naučili létat v povětří jako ptáci a potápět se jako ryby, zbývá už jen jediné- naučit se žít na zemi jako lidé!
I pád na držku je pohyb dopředu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.