Skřítci2: 7. úkol

6. dubna 2012 v 8:00 | Sylvians |  20 - 30 bodů
Jak se na mudlovské představy díváte Vy? Od čeho si myslíte, že vznikly, popř. proč jsou skřítci pro mudlíky pouze pohádkové bytosti?


Sylvians: 30 bodů

Proč? Přijde mi to podobné, jak kdybychom jim ukázali hůlku. Když uvidí skřítka kouzlit, domyslí si, že to asi budou umět i lidé a jiné tvorové. Teda aspoň ti, kteří si umí dát dvě a dvě dohromady. A co poté? Začnou být podezíraví a mohlo by to skončit špatně. Navíc jsou to tvorové, kteří jsou pro ně úplně neznámí a poté by Komise pro vymýšlení mudlovsky přijatelných výmluv měli o dost víc práce s vymýšlením. Nebo spíš s vymazáváním paměti…

1. V prostorách tábořiště, kde probíhá večerní posezení dětí a vedoucích, se objeví neposední lesní skřítkové a rozhází po tábořišti odpadky. Vedoucí pozorovali tábor, jak se baví. Byli tu menší děti s rodiči, ale i deseti a jedenáctiletí. Jedna maminka tam hrála na kytaru. Pohodová nálada přerušovaná pouze občasným větrem by pokračovala dál, ale někam zmizela šestiletá Anička.
"Zůstaňte tu. Určitě šla směrem k chatě," řekla pouze její maminka a šla ji hledat. (V případě, že by skřítky viděla pouze Anička) Přidala se k ní ještě dvojce devítiletých kluků. Už byli skoro u prvních chatek, když uviděli Aničku běžící k nim.
Mami, mami" volala a z jejího hlasu byl znát strach.
"Copak se stalo?" ptala se klidným hlasem a vzala ji na ruce.
"Objevili se tam skřítci a rozhazovali všude kolem odpadky" vysvětlovala a chytla se mámy kolem krku.
"Ale jdi… Určitě se ti to jen zdálo" snažila se ji uklidnit. Anička jen nesouhlasně zavrtěla hlavou.
"Pojď, půjdeme se tam podívat" nabídla jí a položila ji na zem. Anička ji pomalu vedla. Bála se. A skutečně. Okolo jejich chatky byli rozházené odpadky. Kluci nevěřili vlastním očím. Že by měla Anička pravdu? Jen její máma se rozhlédla kolem.
"To nic. Podívej" ukázala na roztrhnutý pytel s odpadky. "To byl jen vítr" uklidnila ji a otočili se zpět. Ten nepořádek uklidí až zítra. Pomalu se vrátili k táboráku… (Dílem Komise pro vymýšlení mudlovsky přijatelných výmluv je roztrhnutý pytel s odpadky)
(V případě, že by skřítky vidělo mnoho mudlů) Její mamka na chvíli odešla, ale pak se rychle vrátila.
"U chaty není" vychrlila ze sebe. "Pomůžete mi ji najít, prosím?" dodala a opět šla hledat po areálu táboru. Našli ji. Stála u jídelny a vyděšeně, ale s úsměvem koukala na skupinku tvorečků vysokých asi po kolena. Kdyby jim to nebylo proti mysli, mysleli by si, že vidí skřítky. Po chvíli do areálu přijelo auto. V něm byli dva lidé, kteří vypadali jako odchytová služba. Postupně skřítky pochytali do takových těch klecí na opičky. Pak se k nim vrátili. "Omlouváme se, ale z blízké soukromé chovatelské stanice dnes navečer utekly tyto opice. Je to vyšlechtěný vzácný druh," vysvětlili jim, rozloučili se a zase odjeli. A všichni se vrátili zpět k táboráku s tím, že viděli zvíře, které už možná nikdy.

2. Na rušné křižovatce se objeví domácí skřítek a zablokuje dopravu.
"Co se to tam děje?" zařval jeden z čekajících řidičů. Vprostřed města bouračka. Co víc si přát ráno těšně před osmou. Přivolaná policie však momentálně řešila jiný problém, než bouračku. Uprostřed křižovatky se objevil neznámí tvor. Evidentně byl vyplašený. Navíc z něj měl jeden řidič silný šok. Však ten malý tvor se neměl k útěku. Za patnáct minut konečně dorazil přivolaný zoolog. Ten si tvorečka nápadně podobného lidovým popisům skřítků prohlédl. Po chvíli usoudil, že to bude asi nějaká zmutované stvoření a že si jej vezmou k nim na stanici. A bezradná policie souhlasila. Pán tedy odešel i se skřítkem, ale žádný mudla nevěděl, kam.

3. V rybníku, kde se koupe mnoho mudlů, se vynoří několik vodních skřítků a jednoho z nich poraní. (Tady bych měla jeden dotaz? Mudlu nebo skřítka?)
"Co to tam je?" ozývali se výkřiky lidí ze břehu. Většina lidí byla v okamžiku z vody venku. Jen skupinka pěti lidí si dál v pohodě plavala daleko od břehu. Ale i ti si za chvíli všimli, že něco není v pořádku. Kolem nich vyplavalo několik neidentifikovatelných tvorečků. Byli zmatení. Mudlové nevěděli kam plavat, protože byli všude kolem. Skřítci zase nevěděli, co dělat. Jeden se však vynořil pozděj a trochu jinde. Vynořil by se mezi mudly, ale jeden z nich ho škaredě kopl, když se snažil udržet se nad vodou. Vynořilo se tedy jen bezvládné tělo. To rozzlobilo skřítky. Rychle se vrhli ke svému kamarádovi a mudlové toho využili na útěk. Rychle doplavali na břeh. Mezitím se skřítci znovu potopili. Chvíli vydýchávali šok a pak se rozhodli o tom někomu říct. Než to ale stihli, přišel k nim muž, který tu sloužil asi jako plavčík.
"Omlouvám se za ten šok. Trošku jsme neodhadli čas. Původně ty malé kulisy měli vyplavat až za hodinu a mělo to být zpestření tréninku pro dálkové plavce, kteří tu občas trénují. Ještě jednou se omlouvám, ale nevím, kde se stala chyba. Asi to tam příště nemám dávat předčasně." Vysvětlil a zase odešel. (Pokud by skřítkové zranili mudlu, výmluva by se rozšířila o to, že ho asi trochu kousla nějaká ryba nebo že z neznámého důvodu vyplaval kus dřeva na hladinu).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.