Zajímavé knížky na léto - #1

19. července 2014 v 8:40 | Caroline Black |  Knihovna & Povídky
Ahojda lvíčata!
Tak jsem tady, jak jsem slibovala! Říkala jsem, že to bude něco na léto - a ano! je to něco letního! Jsou to moje tipy na letní čtení, knížky, které by vás mohli zajímat... Určitě můžete očekávat další podobné články, protože tohle je část/díl první! A já vás poprosím, abyste napsali komentář, jestli jste něco na moje doporučení přečetli (a jestli se vám to líbilo nebo ne) nebo jestli jste to už četli (zase vás poprosím o názor). A jestli mi doporučíte nějaké knížky, budu také moc ráda!
A ještě jedna věc: knížky budu popisovat tak trochu ztručně, protože na ně pak napíšu recenzi (až bude napsaná, tak článek upravím a vložím sem odkaz)


Takže, doporučila bych vám Harryho, ale toho nemusím zmiňovat a protoho ani nebudu zmiňovat...

Úplně první knížka, kterou vám doporučím, je zároveň má nejoblíbenější a je to: První Stříbrná Kniha Snů - Kerstin Gier (zkráceně PSKS)

Knížka vypráví o úžasné Liv, která se se svou sestrou Miou už po šesté za posledních osm let stěhuje. Tentokrát se stěhují do Anglie, kde se chtějí se svou mamkou, chůvou Lottie (která je služebně nejstarší chůva v jedné rodině) a fenkou Bety (celým jménem Princezna Alžběta dříve známá jako doktor Watson) usadit. A propos když už jsme u její mamky, vždycky se stěhovaly kvůli ní: je totiž doktorka a doktorka a pracuje jako profesorka literatury a dostává každý rok nový úvazek. Ale zpátky k ději knížky! Nakonec ale bydlí v Londýně (namísto města/městečka kde měli původně bydlet) kvůli panu Změna Plánu, který je maminčin přítel. Po večeři s Ernestem (pan Změna Plánu) a jeho dětmi se Liv zdál sen, že je s Graysonem (syn Ernesta) a jeho třemi dalšími kamarády na hřbitově a sleduje je při nějakém podivném rituálu. Nejdivnější ovšem je, že si sen všichni pamatují a... A dál si to přečtěte nebo si počkejte na recenzi!

A můj druhý tip je: Série Drahokamů - Kerstin Gier (Rudá jako Rubín, Modrá jako Safír, Zelená jako Smaragd)

Takže protože to jsou tři knížky shrnu to, abychom tady nebyli dlouho... Série vypráví o dvouch cestovatelích v čase, Gwendolyn a Gideonovi. Přičemž Gwen vůbec netuší, že je nositelkou časocestovacího genu (který se u ní dědí v rodině): původně to měla být její sestřenka Charllote. A protože bychom tu byli vážně dlouho, to je jediné, co vám k tomu řeknu, ale knížku vážně doporučuji (právě díky této sérii jsem si oblíbila Kerstin Gier a kvůli tomu jsem si koupila a přečetla PSKS) a vážně se těšte na recenzi!

A jako poslední vám doporučím: Tygří ságu - Coleen Houck (Tygrovo prokletí, Tygrova stezka, Tygrova plavba, Tygrův osud)

A teď to bude ještě možná kratší než u Drahokamů, protože to jsou čtyři knížky... Takže... Celá série vypráví o Kelsey, Dhirenovy (pro příště jenom Ren) a Kišanovi. Ren a Kišan ovšem nejsou obyčejní lidé - jsou to třista let staří indicští princové, kteří jsou prokletí do tygrů (Ren je tygr bílý, Kišan černý) a mohou ve své lidské podobě strávit jen 24 minut denně. Od prokletí jim však má pomoci Kelsey, vyvolená od bohyně Durgy... A zase budu "hnusná", ale počkejte si na recenzi!

Určitě jste si všimli, že jsem nepoužívala koncovku ová - normálně ji používám, ale... Já jsem zvyklá autorkám z cizí země říkat jejím jménem, tedy bez koncovky...
A to je tedy všechno, doufám, že si PSKS, Drahokamy nebo Ságu přečtete a vážně vám napíšu recenzi!
Tak pa lvíčátka!

S láskou Care

P.S.: Chtěla jsem sem dát obrázky, ale blog.cz je nějak neuznával, takže... Já s tím nemůžu nic dělat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.