Informační koutek & Změny

Elita lvíčátek

7. října 2011 v 14:05 | Julča Lianová a Alex Gryffin- Fox
Abychom nezapomněli, kdo vede nebo pomáhá vést naši kolej, máme tu Elitu Lvíčátek, kde si jmenovitě ukázeme na výkvět toho nejlepšího z nebelvírské koleje.

Proč se nic neděje

18. září 2011 v 21:48 | Alex Gryffin- Fox
Je mi to moc líto, ale vzhledem k neočekávaným situacím (brigáda a nemoc) trošku nestíhám doplňovat nebelvírský blog o nové články do čítárny a reporty. Doufám, že mi to odpustíte, za dva týdny mám odjezd do zahraničí a nemám ani pořádně nic připraveného, takže na blog (bohužel i můj osobní) nezbývá moc času. Jen tak tak stíhám hrádkové úkoly. Určitě se to do konce týdne spraví.

O Nebelvíru

7. září 2011 v 16:49 | Lilly"Možná tě čeká Nebelvír,
kde mají chrabré srdce;
odvaha, klid a rytířskost
jdou u nich ruku v ruce."


Nebelvír je charakteristický odvahou a statečností svých členů. A podle mne také družností a semknutí v koleji. Jenže zdá se mi, že od zlatých dob Nebelvíru se to poněkud horší. V jedné z mnoha písní Moudrého klobouku se zpívá, že koleje by se ve zlých dobách měly semknout a táhnout za jeden provaz. Jenže to dost dobře nejde, pokud není kolej semknuta ve svém nitru. Takže Lvíčata spojte se! :-)
Zakladatelem koleje byl Godric Nebelvír z Godrikova dolu. Byl prý neuvěřitelně statečný a odvážný, a podle toho si také vybíral žáky, kteří ho měli následovat. A tak to jde vpodstatě až dodnes.
Znak koleje tvoří, jak můžete vidět výše, lev na šarlatovo-zlatém poli. Lev pochopitelně symbolizuje sílu, odvahu a statečnost, tedy vlastnosti, kterých si Godric Nebelvír velice cenil.
Ředitelkou koleje je Zuzabejda, které my Lvíčata musíme poděkovat, protože nám trpí všechny naše vylomeninky :-)
Aktuálními prefektkami jsou Fabulus Girl a Ditka New, kterým také patří velký dík za to, že nám naše vylomeninky nejenom trpí, ale také je s námi tropí a pomáhají vymýšlet.
Dlouhodobou ředitelkou koleje je Minerva McGonagallová, která ale patrně v Nebelvírské věži příliš nepobývá, protože jinak bychom si to asi občas pěkně odskákali.
Nebelvírským duchem je samozřejmě Skorobezhlavý Nick, který má ale radši když se mu říká Sir Nicholas de ... (kdo mi poradí co sem patří?). Skorobezhlavý je proto, že jeho hlavu od úplného oddělení od těla drží jen několik vláken jeho tkáně. Kvůli tomu se také nemůže účastnin Honu bezhlavých rytířů, což ho každoročně rozpálí doběla.
Vstup do Nebelvírské koleje se, jak jistě víte, nachází ve vyklápěcím se obrazu Buclaté dámy v jedně z mnoha Bradavických věží.

(Autor: Lilly, zdroj: hradbradavice)

Nový začátek

6. září 2011 v 11:58 | Alex Gryffin- Fox
Jistě jste si všimli, že se s blogem děje něco zvláštního. Přibývají rubriky, mění se nastavení... A celé je to takové zvláštní.
Nebojte se, neřádí tu žádný duch. To se jenom začal blog probouzet z dlouhého zimního spánku a chce vám ze sebe dát to nejlepší. Pro začátek by nebylo špatné shrnout si změny.

Úvodní slovo

6. září 2011 v 10:10 | Alex Gryffin- Fox
Vážení a milí,
právě se nacházíte na blogu nebelvírské koleje ze stránek inspirovaných světem Harryho Pottera www.hradbradavice.com.

Orientační plánek

6. září 2011 v 10:06 | Alex Gryffin- Fox
Krátká charakteristika obsahu jednotlivých rubrik obohacená o odkazy, které vás do nich přímo nasměrují.

Nástěnka

6. září 2011 v 10:01 | Alex Gryffin- Fox
Stojíš před nástěnkou nebelvírské koleje. Stačí si vzít několik žlutých či červených špendlíků a připnout svůj vzkaz, ať už je na něm cokoliv. Dříve než to uděláš, tvé oči zavadí o nápis nad ní. Jak se zdá, je to nějaká básnička. Přečteš si jí.

Přidej sem, po čem tvé srdce touží,
Dej si pozor, ať tvůj vzkaz jiného nesouží.
Pečlivě naslouchej poselství papíru,
Odevzdej špendlíky, odcházej v míru.

Změna...

5. února 2011 v 16:29 | Fabulus Girl
Ahojky všichni,
jak jste si možná všimli, tak je zde nový design. Netrvalo mi dlouho, než jsem ho vytvořila a sama doufám, že se vám všem líbí tak, jak se líbí mě. Dále je zde velmi málo článků, od založení jen pár asi tři, čtyři, nevím kolik. Chtěla bych to změnit, a proto se pokusím nejen pro vás, ale hlavně pro lvíčata, každý den sem skočit a napsat něco k nebelvíru.

Mějte se hezky
 
 

Reklama